Domácí pohoda

V našem domě či bytě bychom se měli cítit jako doma a bezpečně, protože je to místo, kde trávíme většinu svého času. Měli bychom se tam cítit příjemně a mělo by nám tam být dobře a rádi bychom se tam měli vracet, protože domov je místo, kde se schováme před okolním světem a je nám tam dobře. Takhle by to mělo fungovat, pokud chceme, abychom si odpočinuli. Pokud totiž budeme někde, kde se nebudeme cítit úplně bezpečně a nebude nám tam dobře, logicky nám nepůjde se zde uvolnit a tím pádem si ani moc neodpočineme, což není zas tak fajn, protože všichni chodíme z práce unavení a chceme si odpočinout.

světr

A to bez výjimky. Všichni to tak máme. A pokud nemáme dům nebo byt, ve kterém se nám líbí, je to špatně. Proto se vždy snažte si domov zařídit tak, aby se vám v něm líbilo. Jinak si tam moc neodpočinete. Představte si zimu, venku mrzne a sněží a vy jste na procházce nebo jdete či jedete z práce či odněkud domů. Těšíte se na teplo, které bude sálat z krbu nebo topení, těšíte se, až se zachumláte do deky, uděláte si kávu nebo čaj a mrknete se na nějaký váš oblíbený třeba vánoční film. Je to naprosto ideální představa. Přijdete domů, sundáte ze sebe veškeré přebytečné oblečení, které jste měli jen kvůli tomu, aby vám nebyla zima, zahřejete své zmrzlé tělo a uvelebíte se na gauč ke krbu a televizi či k nějaké knížce.

deka

To je ideální večer a na to se každý vždycky těší. Vánoce svou přesně toto období, kdy je toto všechno možné, protože je venku velká zima a mráz nás štípe do tváří. Doma se naopak pěkně uvolníme a zahřejeme se. Navíc cítíme také úlevu od práce, prostě když přijdeme domů máme volno a cítíme se zkrátka dobře. A navíc ještě díky tomu, že se tak krásně zahřejeme. Oblečeme si kari traa mikinu či nějaký teplý svetr a zahřejeme se u čaje. To je domácí pohoda, kterou každý moc miluje a nedá na ni dopustit. A nejlepší domácí pohoda je o Vánocích. Když do toho cítíme ještě vůni vánočního cukroví.