Hypotéka a její dosažení

V těchto časech, kdy jakž takž zaplatíme náklady na bydlení a účty za energie. Je skoro vlastně jedno, jestli bydlíme v pronajatém bytě nebo si platíme hypoteční úvěr na svůj dům nebo byt. Částky se skoro neliší. A splátky jsou skoro stejné jako za bydlení v pronajatém bytě, či domě. A jak se tedy k tomu postavit? Vždycky existovaly dva znepřátelené tábory. Jeden viděl jen přínosy hypotéky a vždy se jen přikláněl ke koupi vlastního bydlení. Ten druhý zase zmiňuje jen negativa hypotéky. Každý má v něčem pravdu. Ale podle čeho je tedy nejlepší se rozhodnout? Projdeme si výhody a nevýhody.

hypotéka

Hypotéka je vlastně dlouhodobý úvěr a jeho splácení je vlastně pojištěno zástavním právem, a to právě k dané nemovitosti. Hypotéka vám vždy poskytne a schválí jedině banka. Využití úvěru může být účelové a poskytne vám investici do dané nemovitosti. Nebo neúčelové, a to se nazývá takzvaná americká hypotéka. Banky vám dokáží půjčit okolo 60 až 80 procent tržní hodnoty zastaveného objektu. Je v některých případech možno získat úvěr, který nás bude krýt z celých 100 procent. Ale většinou pokud žádáte výši hypotéky vyšší, než je 70 procent potřebujete k tomu ještě další zajištění. Buď se to řeší tak, že si přizvete dalšího ručitele, nebo si necháte sjednat životní pojištění. Doba, po kterou budete hypotéku splácet si určujete vy sami. Většinou se začíná na pěti letech a končí na třiceti letech. Výše vašich splátek se ale může změnit, a to závisí na změně úrokové sazby. Existují také hypotéky bez doložení příjmů nebo hypotéky poskytované na družstevní bydlení.

hypoteční kalkulace

Jak získat hypotéku https://nebankovnihypoteka.cz/dosahnu-na-hypoteku-a-jak-ji-ziskat/? Žádat může jak fyzická, tak i právnická osoba. Nebo také firmy, obce a města. Podmínkou pro splnění je vaše plnoletost a občanství v ČR, nebo aspoň průkaz o povolení k pobytu. Dále musíte mít solidní bonitu. To je schopnost dostát svým závazkům. Ve většině případů vám bude hypotéka zamítnuta, když nebudete mít solidní bonitu nebo nebudete mít dostatečnou zástavbu. Pro váš výběr bude nejdůležitější výše úrokové sazby. Můžete si zvolit dobu fixace. To znamená, že po dobu fixace vám nesmí měnit úrokovou sazbu. Nejčastěji volí klienti dobu 5 let. Pokud hypotéku získáte budete platit poplatky za vedení úvěrového účtu a poplatek za vyřízení hypotéky. Když splníte podmínky je možno uplatnit odečet úroků z hypotéky od základu daně. Maximální výše je však stanovena na 300 000 Kč.