Jak jsou pro nás bezpečností složky důležité?

Všichni jsme se jako malí učili známá telefonní čísla, například 112, 155, 150, 158, které jsme se opravdu učili všichni, a to bez rozdílu. Rozhodně se nám to hodí, protože se může stát opravdu cokoliv a tyto složky se nám hodí, pokud se jedná o nebezpečí, které ohrožuje život. 112 se používá jako univerzální číslo, kdybyste si nemohli vzpomenout na jiné z nich. Dovoláte se na centrálu, kde vás pak případně přepojí na záchrannou službu, hasiče a podobně, je to univerzální číslo pro všechny tyto složky, takže pokud bude opravdu nouze, pamatujte si alespoň číslo 112. Další číslo je 155, které je číslo na záchrannou službu.

hasiči

Pamatuje se tak, že číslo 5 na konci znázorňuje třeba vozíček pro lidi, tedy záchrana, něco, co souvisí se zdravím. Další je číslo 150, je to číslo na hasiče, 0 na konci totiž připomíná rybníček nebo spojenou hadici, kterou hasiči hasí. I toto se dá tedy dobře zapamatovat. Další nejhlavnější číslo, které se dá dobře zapamatovat je číslo na policii, tedy 158. Číslo 8 znázorňuje pouta, které se taktéž pojí k policistům, když někoho zatknou. Takhle se všichni učí čísla, ale i přesto se modlí, aby je nikdy nemuseli použít. I tak se to někdy ale stane. A nejen někdy, ale stává se to několikrát za den, to si pište. Tolikrát musí záchranné složky vyjet, že to ani není možné. Navíc jsou umístěny vždy skoro všude, aby tam byly nejrychleji, protože závisí na zdraví a životě člověka (ale třeba i zvířat, když je potřebujeme odněkud vyprostit).

oheň

Když zavoláte na špatné číslo, nic se nestane, přepojí vás s radostí jinam, to se občas nějakému člověku stane. Pokud se stane něco, kde budete potřebovat všechny složky, zavolejte klidně i na číslo 112, oni rovnou pošlou všechny složky. Všichni tito pracovníci pro nás dělají hodně, zachraňují životy. Můžeme jim vzdát poctu, například pokud chceme vzdát poctu hasičům, můžeme si koupit tričko hasiči, ale pozor, ať vás někdo nebere jako hasiče!