Zima je tady, a to znamená konec krátkých topů, tílek, kraťasů. Nastal čas vytáhnout ze skříně zimní oblečení a soustředit se na to, abychom se udrželi v teple. Pokud vám chybí nějaké zimní kousky, je nejvyšší čas je nakoupit. Chcete ušetřit? Nakupte na e-shopu About you a použijte k tomu About you slevový kupón 25 Zeleneslevy.cz.

Oblékat se teple neznamená, že musíte nutně zapomenout na to, že chcete, aby vaše oblečení zároveň vypadalo dobře a slušivě. Dáme vám několik rad, jak se oblékat teple a zároveň zůstat šik a krásná.

Vybírejte si vhodné materiály

Výběr vhodného materiálu je pro zimní počasí klíčový. Potřebujete něco, co vás zahřeje a zároveň se bude jednat o kvalitní látku. Ideální je vlna, která má schopnost odvádět vlhkost, čímž vás udrží v dokonalém teple. Můžete zvolit různé druhy vlny, třeba merino nebo kašmír. Naopak bavlna, která je jinak velmi oblíbená, je na zimu spíše nevhodná.

kabát

Využijte kousky z jiných zimních období

Na zimu nemusíte speciálně mít vyhrazený celý šatník. Pomocí vrstvení oblečení a vhodných doplňků si sestavíte teplý a slušivý outfit i z kousků, které už máte v šatníku. Máte oblíbené šaty, které se ale sami o sobě moc nehodí na zimu, jelikož vás nezahřejí? Pod šaty si dejte termo tílko nebo termo tričko, doplňte je svetříkem a zateplenými legínami. K tomu vysoké boty, teplý šál a zimní kabát, a váš skvělý zimní outfit je na světě.

dívka

Volte přiléhavé oblečení

Jestli máte rádi volné oblečení, zkuste si na zimu naopak pořídit pár kousků, které budou více přiléhavé. Volné oblečení vám zbytečně k tělu pouští zimu, chlad a vítr. Přiléhavé oblečení vás více zahřeje a bude se vám případně daleko lépe vrstvit. Můžete si případně zakoupit i termo oblečení, které je přiléhavé a je určené přímo pro zimní počasí. Snadno se schová pod ostatní oblečení a vy budete hezky v teple.