Jaké výhody má dřevěný mobilní dům

Se vzrůstající cenou bydlení, ať už se jedná o nájem, ceny nemovitostí či náklady na elektřinu, plyn a vodu, se stále více lidí poohlíží po mobilní https://www.kosmas.cz/knihy/213310/site/ ch domech. Ty jsou totiž levnější a díky své menší velikosti i mnohem méně nákladné.

Je pochopitelné, že si toho všimli i jejich výrobci a začali nabízet nejrůznější modely, aby si mohl vybrat každý zájemce. A jedním z nich jsou i ty dřevěné. Jednoduše řečeno, jedná se o malé domky poněkud podobné starým dřevěným srubům či roubenkám, jen v menší velikosti. Rozdíl je v tom, že tento lze naložit na návěs nákladního automobilu a kdykoliv kamkoliv převézt.

klasický mobilní dům

Tento typ si získává mezi lidmi stále větší oblibu, neboť kombinuje klasický útulný vzhled s moderními vymoženostmi. Zde je však potřeba se zamyslet nad tím, proč bychom měli zvolit zrovna dřevěný mobilní dům. Co má oproti jiným druhům? V první řadě je dobré si připomenout, jak dobře dřevo drží teplo. To oceníme zvláště v zimě, kdy dům tak snadno nepromrzne a nebude jej potřeba tak vytápět. Navíc také, jak již bylo řečeno, dřevo přispívá k domácké a útulné atmosféře.

dřevěný mobilní dům

Ovšem jsou zde samozřejmě i nevýhody. Tou hlavní je, že dřevo je samozřejmě hořlavý materiál. Je tedy potřeba zachovávat opatrnost při vaření či jiné manipulaci s otevřeným ohněm. Také vadná elektroinstalace a jí způsobená jiskra může způsobit neštěstí. Také je potřeba mít na paměti, že ačkoliv vypadá jako klasický dům, stále se jedná o mobilní typ. To znamená, že není napojen na vodovodní, elektrické, plynové či kanalizační sítě. Toaletu zajišťuje obvykle suchý záchod, elektřinu baterie, plyn propan-butanové bomby a vodu nádrž. To vše je potřeba pravidelně doplňovat.

Na druhou stranu je však potřeba přiznat, že jeho cena je oproti klasickým nemovitostem mnohonásobně menší. To z něj dělá perfektní řešení pro ty, kteří chtějí bydlet ve vlastním, avšak na klasický dům nebo byt nemají dostatek peněz. Navíc je možné s ním i cestovat, aniž by bylo potřeba se stěhovat či balit věci. A to také není k zahození.