Kde využít látkové pleny

Látkové pleny pro miminka i starší batolata poslouží v domácnosti hospodyňkám i kutilům. Nevyhazujte je, je to perfektní materiál s úžasnými vlastnostmi.

Zdravotní nezávadnost hraje prim

Bude-li vám někdo tvrdit, že jednorázové papírové plenky předčí klasiku v podobě bavlněných látkových plen, nevěřte mu, protože toto tvrzení může být nejen lživé, ale i zavádějící a manipulativní. Bavlna je jeden z mála přírodních materiálů, který neublíží snad vůbec nikomu. Alergie na bavlnu je neznámým pojmem, a pokud se u někoho objeví, tak spíše se jedná o alergii na nějaké chemické látky, které jsou součástí barviv, pojiv atp., nikoli přímo na bavlnu. Látkové pleny by neměly nic takového vůbec obsahovat.

malé dítě

Díky zdravotní způsobilosti s nimi můžete nakládat mnoha způsoby. Mohou je využívat senioři jako klasické plenky či bryndáčky, hodí se pro zabalení některých potravin, využijete je pro chladivé či hřejivé obklady za sucha nebo za mokra, můžete je pokládat na masážní stůl jako podložku pod vaše tělo, a můžete si do nich utírat ruce či ústa od svačiny.

maminka s dítětem

Mají vynikající absorpční schopnost

Absorpční schopnost plen je klíčovou vlastností, s níž se běžně počítá zejména u kojenců a batolat, ale pokud pleny doslouží a zdají se vám zralé na výměnu, nevyhazujte je. Hodí se v domácnosti jako úklidový prostředek pro utírání prachu, pro vytírání podlahy, pro utírání rozlitých nápojů, pro vysoušení skvrn na kobercích či pro odmrazování chladničky.

Využijete je i pro čištění obuvi, batohů, aktovek a dalších zavazadel, najdou uplatnění v domácí dílně jako hadřík pro odsávání nečistot, pro utírání štětců od olejů, ředidel a barev. Můžete do nich zabalit při stěhování různé předměty, můžete je mít jako změkčovací vrstvu při sezení na dlažbě v kuchyni, pokud například čistíte odpadový sifon u kuchyňského dřezu.