Léto

V našich zemích máme prakticky celoročně zimu, protože jsme v mírném páse, kde sice nemáme tak ukrutné zimy, jak mají někde jinde na světě, máme však celkem zimu v porovnání se zeměmi, kam jezdíme na dovolenou, máme hold celoročně jen chladné počasí, a tak se těšíme alespoň na těch pár měsíců v roce, kdy můžeme odhodit bundy a kabáty a nebude nám přitom zima. Odhodit je samozřejmě můžeme i jindy přes rok, ale asi bychom takhle nevydrželi déle než pět minut. Těšíme se na léto, protože nás zima už nebaví a v létě je všechno jiné.

květované šaty

Lidé se na sebe usmívají, protože na ně svítí sluníčko a nabijí je to energií, mají všichni dobrou náladu, ženy jsou šťastné, protože konečně mohou vytáhnout kousky, které si koupily a nebude jim i při tom zima, navíc můžeme chodit k vodě, někdo opět zprovozní bazén, co má na zahradě, lidé spolu chodí na výlety, protože jim venku konečně není zima a podobně. Jít na výlet v zimě je trochu omezující a musíte se dobře obléct, zatímco výlet v létě je opravdu super a nic vás neomezuje. Také si můžete zajít například na piknik a podobně, nic vás prostě neomezuje a lidé se na to celý rok těší.

lasilueta výloha

Zase zimu si spojujeme s Vánoci a obdobím klidu, kdy kromě blbých hádek, které má v rodině každý jsou na sebe lidé hodní a dávají si dárky, dobře se nají, protože se peče cukroví a také je všechno nádherně ozdobeno a ta atmosféra je celkově úplně jiná něž po celý rok. Toto zase léto nevynahradí, takže je to fifty fifty. Co ale lidem na zimě vadí je to, že je jen zima a sníh nikde. Většinou sníh není ani v onen večer, kdy bychom chtěli, aby byl, a to je smutné. Už dlouho nenapadl pořádní sníh. Lidé musí nosit bundy jen tak. Ale v létě se lidé mohou vyřádit a nosit opravdu krásné věci, ženy vytáhnou své maxi letní šaty a klobouk a jede se. To je to, na co se všichni těší. Na to, až konečně nebudou muset být zabaleni jako larva.