Když se o nějaké ženě říká, že má krásné nohy, může to mít více významů, ale zejména jde o to, že jsou jejich proporce vyvážené. Mít vyvážené proporce na nohou však souvisí s jejich svalovou hmotou. Žádné nohy totiž nemohou být krásné, pokud jsou oplácané tukem, anebo jsou naopak vyzáblé. Nejkrásnějších nohou se tedy můžeme dočkat zejména tam, kde se ženy věnují aktivně nějakému sportu, a nemusí jít o ryze špičkové sportovní výkony, hodné olympijských medailistek, stačí docela obyčejný rekreační sport.

skákání na trampolíně

Rekreačních sportů, které formují nohy do překrásné podoby, je celá řada, počínaje plaváním a konče cyklistikou nebo tenisem, ovšem přece jen bychom jeden sport rádi vyzdvihli. Skákání na trampolínách. Ten má totiž jednu významnou přednost – věnuje se našim nohám komplexně, od kyčelního kloubu až po patu.

trampolína s ochrannou sítí

Když si jdete zaskákat na trampolíně, a víte, že nemusíte mít obavy z poškození nářadí, protože jsou dostupné i náhradní díly na trampolínu https://www.goodjump.cz/nahradni-dily-na-trampoliny, zaměstnáte svaly hýždí, stehen, lýtek i chodidel. Že budou vaše stehna po pravidelném tréninku skutečně pohledná, je jisté, a totéž lze říci i o vašich lýtkách a pevném zadečku, ale nesmíme zapomínat na chodidla, která u jiných sportů dostávají spíše zabrat, zejména tehdy, cvičí-li se v pevné obuvi.

Pokud si na odrazové ploše zaskáčete naboso, budete tím posilovat svaly, které udržují klenbu chodidel v jejím správném postavení, a to má obrovský význam jak pro prevenci proti plochým nohám, tak i pro správné držení těla, správnou funkci imunitního a lymfatického systému, správnou funkci nervové soustavy a krevního oběhu a pro správné trávení. Na zdraví vašich chodidel závisí celá řada tělesných funkcí a někteří lidé si tuto zdánlivou „maličkost“ vůbec neuvědomují. Chodidla totiž nejsou jen „placky“, co nás neustále nosí, je to svým způsobem důležitý orgán, část těla, bez jejíž existence bychom jen stěží dokázali to, co provádíme běžně každý den.