Muži a kosmetika

Muži a kosmetika? Hodně lidí si to nedokáže představit. Kolik žen má vedle sebe muže, který se nestydí použít noční nebo denní krém? Nebo kolik vašich partnerů se nebojí používat pravidelně čistící vodu nebo tonikum? A chodí spát minimálně jednou týdně s hydratační nebo adstringentní maskou na obličej? A přitom v dnešní době to není už nic neobvyklého. Akorát naši čeští mužové na to nejsou ve většině případů připraveni. Jsou rádi, když zvládnou běžnou hygienu. A použijí deodorant a parfém nebo toaletní vodu. Přitom v kosmetických salonech je úplně normální přijímat zákazníky mužského pohlaví.

pohoda

Tak jako jsou salony na úpravu vlasů a vousů. Tak jsou salony určeny pro mužskou kosmetiku. A proč taky ne. Není na tom nic špatného, když o sebe muž pečuje, a přitom krásně voní. Muži mají mnohem vyšší hladinu testosteronu. A to se projevuje na složení jejich pokožky. Má větší počet mazových žlázek a je náchylnější k ucpávání a tvoření komedonů. Také se většina mužů holí. A to způsobuje podráždění a výsev červených pupínků. Spousta mužů na to volí kosmetiku, která je vhodná po holení. Ulevuje pokožku, stahuje a dodává celkovou svěžest. A snižuje také začervenání a podráždění. Každý muž doma vlastní základní výbavu. A to je: šampon, sprchový gel, deodorant, zubní pasta.

barber shop

Ale to snad ani není třeba zmiňovat. Pěna po holení nebo balzám. I pro muže je velice důležitý hydratační krém. Taky oční krém, který minimalizuje otoky a kruhy pod očima. V zimních měsících si i pokožka mužů zaslouží péči. Krém na ruce, balzám na rty, tělové mléko po koupeli. To jsou věci, na které není radno zapomínat. Muži, kteří jsou upraveni mají větší šanci na pracovní úspěchy a příležitosti. Za další jim to výrazně zvyšuje sebevědomí. Ale aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků je třeba péči dodržovat dlouhodobě a pravidelně. Nezapomínáme ani na muže co převážně pracují venku. Nesmí zapomínat používat ochranou kosmetiku před sluncem.