Nelze podnikat bez peněz

Ekonomické problémy mohou doléhat skutečně na kohokoliv. Klidně i na ty úplně nejschopnější soukromé podnikatele, OSVČ a firmy. Nikdo nemá nikdy záruku, že mu bude jeho počínání dostatečně vynášet, každý se může ocitnout v situaci, kdy se něco nepovede a začne být kvůli tomu zle. A co si mají soukromí podnikatelé počít, když se mohou třeba sebevíc snažit, ale přesto si ne a ne přijít na své, přesto se musí omezovat a dokonce ani to kolikrát nestačí ke zvládnutí jejich finanční situace?

Když si představíte takové problémy a zamyslíte se nad tím, zřejmě vás napadne, že si podobní momentálně neúspěšní podnikatelé prostě musí vzít půjčku, protože se to snad ani jinak zvládnout nedá. A vězte, že totéž napadá i mnohé podnikatele. A tito tedy o půjčky také žádají. Chtějí aspoň s takovou pomocí své problémy řešit. Jenže jim to ne vždycky vyjde.

dvě marky

Proč?

Důvodů, proč někdy nedostanou soukromí podnikatelé, OSVČ nebo firmy půjčku, kterou by potřebovali, je povícero. Nejběžnější je ale skutečnost, že mají takoví žadatelé třeba špatně vypadající daňové přiznání nebo registry dlužníků, že si docela málo vydělávají a třeba mají i exekuce. A pak je nemyslitelné, že by se někomu takovému podařilo dostat půjčku od banky. Banky si vybírají jenom takové klienty, u nichž je vysoce pravděpodobné náležité splácení.

německé euromince

A ti ostatní? Ti, kdo nejsou naprosto dokonalí? Pokud mají tito aspoň nějakou nemovitost, kterou by se mohli za půjčku zaručit, může jim být poskytnuta třeba alespoň nebankovní hypotéka, u které je právě toto zajištění nejdůležitější. Ani na výši příjmů ani na záznamech v registrech dlužníků tu nezáleží tolik jako na nemovité zástavě, za niž lze dostat potřebné peníze k dispozici třeba až na třicet let. A právě proto, že podnikatelé nemovitosti obvykle mají, je nebankovní hypotéka nejjistější způsob, jak si mohou soukromníci půjčit v nouzi peníze.