Každé dítě miluje hraní a je to pro něho z vývojového hlediska také velmi důležitá činnost. A pokud při hraní mohou být děti i na čerstvém vzduchu, tak je to pro ně i velmi prospěšné. Proto je dobré, pokud máte možnost, pořídit svým dětem i nějaké hřiště na zahradu. A co by na takovém hřišti nemělo chybět? Rozhodně by tam neměly chybět houpačky. A to různé druhy houpaček i pro děti různého věku. Houpačku tak klidně můžete udělat i pro dospělé. Houpání je uklidňující a děti ho milují v každém věku.

Dále by na hřišti neměla chybět ani skluzavka ani dětská lanovka na zahradu pro děti. Skluzavka poskytuje spousty zábavy i různého posilování. Dalším herním prvkem, který by na hřišti neměl chybět je i hřiště, dětský domeček, různé průlezky, horolezecká stěna, lana apod. Důležité je při výběru typu hřiště a výběru vhodných herních prvků myslet i na to, jak máte staré děti, co mají rádi a co preferují. Můžete jim tak udělat hřiště do nějakého motivu, třeba do vlaku, lodi, traktoru apod.

dětská hřiště

Některé herní prvky se dají přizpůsobit všem dětem, některé můžete postupně obměnit, až děti povyrostou. Pokud má hřiště sloužit pro děti různého věku a pohlaví, tak je dobré tam mít zařazené herní prvky, které využijí děti jakéhokoli věku. Či mít herní prvky pro malé i pro velké.

domeček pro děti

Díky hřišti si děti nejenom pohrají, ale také si procvičí celé tělo. Procvičí si jemnou i hrubou motoriku. Získají lepší koordinaci. Stráví volný čas pohybem na čerstvém vzduchu a to je pro dětský organismus velmi prospěšné a také si budují silnější imunitní systém. Takže pokud přemýšlíte, zda dětem hřiště pořídit, tak uvidíte, že ho děti opravdu využijí a bude to skvělá volba. Také je dobré, pokud jsou hřiště volně dostupná i v každé vesnici a několik hřišť umístěných i v různých částech města. Hřiště skvěle slouží i jako motivace pro nějakou cestu.