Stává se vám někdy, že když pozorujete cizího člověka, kterému se přihodilo něco nepěkného, že jste rádi, že nejste v jeho kůži? Například ošklivé pády na ulici, autonehody a podobné karamboly. V této souvislosti vám jen chceme připomenout, že do velmi nepříjemných situací se dostávají i instalatéři. Být instalatérem není mnohdy žádný „med“ a závidět jim v takových momentech tuto profesi, to snad ani nehrozí.

instalatér při práci

Zanesená toaleta – jestliže se lidem v domě ucpe záchod a nepomůže tlakové prorážení odpadu gumovým zvonem, musí naběhnout instalatér. Ten má na takovéto situace speciální postupy, ale v první řadě je v kontaktu s vašimi výkaly, a jistě uznáte, že to není nic příjemného. Zápach zaneseného záchodu nepřebije ani legendární parfém Chanel číslo 5.

Čištění kanalizace – k zanášení dochází i u kanalizačního systému, tam se objevují například kameny, naplavené bahno, kousky papíru a plastu, prorůstající kořeny stromů, trsy trav apod. pokud jste nikdy nebyli v kanálu a nepodnikli jste tam alespoň malou exkurzi, tak si stěží dovedete představit, jak to tam neskutečně páchne, mnohem intenzivněji, než na ucpaném záchodu. Na tuto práci zkrátka potřebujete silný „žaludek“ a psychickou odolnost.

instalatér na toaletách

Úniky plynu – instalatéři pohotovost Kanalizace instalatéři se nepotýkají jen s vodou, mají na starosti i plynové spotřebiče, potrubí a armatury. Jestliže instalatéra zavoláte v rámci havarijního servisu, že někde uniká plyn, musí dorazit na místo havárie co nejdříve a začít řešit nepříjemnosti, které mohou hraničit i s ohrožením života, jestliže se provede nevhodný pracovní postup. Unikající plyn se může týkat havarijních situací v bytových i rodinných domech, může být zapříčiněn závadami na spotřebičích nebo na plynovém potrubí, ale podstatné je, aby instalatér svou práci odvedl zodpovědně jako skutečný profesionál – naprosto bez chyb.