Velký Meder – tajemství ukrytá v Podunajské nížině

Přemýšlíte nad tím, jak letos či příští rok koncipovat vaši dovolenou, a užít si ji v prostředí, které vás osloví? Což takhle se vypravit na Slovensko, do míst, kde leží obec Velký Meder?

Podunajská nížina

Když se pozorně zadíváte do mapy a zjistíte, kde se nachází obec Velký Meder, uvědomíte si, že jde o jižní cíp Podunajské nížiny. Podunajská nížina je poměrně rozsáhlá oblast na Jižním Slovensku a je o ní známo, že je tu z celého Slovenska nejteplejší podnebí. Zimy jsou tu velmi mírné a léto naopak poměrně teplé. Možná vás napadá, že právě zde by bylo ideální prostředí pro rekreaci, kdyby se tu vyskytoval nějaký vhodný vodní zdroj.

město Budapešť

A máte pravdu, na okraji obce Velký Meder se nachází termální prameny a jsou tu tím pádem po celý rok k dispozici vnitřní i venkovní bazény s termální vodou. Velký Meder ubytování s polopenzí https://www.travelguide.sk/cze/velky-meder/ubytovani/?lfCharacter=94 vám tu umožní užívat si slunce nad hlavou v teplém období roku a v zimě se potápět pod hladinu příjemně teplé vody, jejíž složení je dokonce léčivé.

Bratislava na Dunaji

Rekreační oblast Velkého Mederu má ještě jednu výhodu, a sice obklopuje ji ze všech stran rozsáhlý lesopark, vhodný na procházky či projížďky na kole nebo k jiným sportovním aktivitám. Můžete tu tedy prožít báječný relaxační týden a střepat ze sebe zbytky stresu, které na vás doléhají v zaměstnání a obecně při pobytu ve městě.

Projížďka po Dunaji

Pobyt v termální vodě byste mohli alespoň na jeden den prostřídat s pobytem na jiné vodě – na hladině Dunaje. Jestliže podniknete výlet do Bratislavy, odtud je možné plavit se parníkem po Dunaji do Budapešti a zpět. Plavba je velmi romantická a může být pro vás vhodným zpestřením vašeho dovolenkového programu.

Na zpáteční cestě byste mohli v Bratislavě navštívit zoologickou zahradu a vystoupat na vrchol hory Kamzík, kde je postaven televizní vysílač s restaurací a kavárnou, a odkud je nádherný výhled do okolní krajiny.