Vlastní podnikání

Nová cesta

Jestliže uvažujete o tom, že chcete přejít ze zaměstnaneckého poměru na podnikání, tak byste si to měli dobře rozmyslet, protože je to něco zcela jiného. Zde za Vás nikdo nebude odvádět pojištění a také Vám nikdo nezaručí pravidelný měsíční příjem. Když se podíváme na trh, tak řada firem zkrachuje, což jen potvrzuje, že je tu určité riziko neúspěchu. Proto je dobré řádně se připravit už před spuštěním samotného podnikání.

podnikající muž

Je dobré udělat například průzkum, abychom zjistili, zda bude o naše služby vůbec zájem, protože nemá cenu se hnout do něčeho, co i přes naši snahu a investice nemůže generovat dostatečný zisk. Také je dobré sepsat si podnikatelský záměr, kde sepíšeme všechny základní věci. Je potřeba počítat s tím, že začátky bývají dost těžké a lidé při nich obětují velkou část volného času, aby úspěšně rozjeli svůj projekt. Nakonec i ten Váš může skončit úspěchem.

Pronajaté sídlo

K tomu abychom mohli třeba vyrábět kvalitě nějaké produkty potřebujeme vhodné vybavení a stroje. Samozřejmě záleží na konkrétním případu, ale vždy bychom s výběrem měli dát záležet. Dále je potřeba mít nějaké prostory, kde bude výroba probíhat. To ovšem neplatí v případě, kdy chceme třeba podnikat přes internet, protože zde žádné prostory nepotřebujeme. Jak tedy vyřešit sídlo společnosti?

kancelářské prostory

V dnešní době to není žádný problém, protože můžeme zvolit virtuální sídlo OSVČ, které poskytuje společnost s reálnou nemovitostí. Vše je podle zákona, takže o legálnost se bát vůbec nemusíte. Navíc služby jsou skoro za hubičku, protože měsíčně stojí pár stovek. Navíc při podpisu dlouhodobější smlouvy je cena ještě o dost výhodnější. Není problém zde využívat také kancelářských prostorů, které se vždy hodí, protože jestliže máme třeba pod sebou zaměstnance, tak je to místo, kde se s nimi můžeme scházet.